No Flash Installed

Hambavahede puhastamine

Kuna hambahari ei ulatu puhastama hambapinda kahe hamba vahelt, tuleb sealt hambakatu eemaldamiseks kasutada abivahendit, kas hambaniiti, hambatikku või spetsiaalset hambavaheharja.

Igemeveritsus on hambakatu pisikute põhjustatud igemepõletiku tunnus. Kui hambavahesid pole varem ülalnimetatud abivahenditega puhastatud, võivad igemed nende kasutusele võtmise esimestel päevadel veritseda. Igemepõletik paraneb suuhügieeni paranedes.

Tõhusaim vahend hammaste kontaktpinna ja igemevao puhastamiseks on vahatatud lintjas hambaniit


Niidiga puhastamisel, peab see olema pingutatult (aasana) sõrmede vahel...


...või võib kasutada ka spetsiaalset hambaniidihoidjat

Kui niidiga sõrm on viidud suhu ning pingul niit lühikeste edasi-tagasi liigutustega hammaste vahele, puhastatakse kummagi hamba pind kuni igemevao põhjani kolme-nelja hõõruva üles-alla liigutusega.

Puhastust on võimalik tõhustada hoides niiti hamba ümber nurga all nii, et see haaraks hambakaela võimalikult suurelt pinnalt.

Silla ankurhammaste krooniservade ja vahelülide alt puhastamiseks tuleb hambaniit viia silla vahehamba alla spetsiaalse aasataolise hambaniidisuunaja abil


Hambaniidi silla vahelüli alla viimiseks kasutatakse hambaniidinõela


Sillalülide alt ja ortodontilise aparaadi vahelt puhastamiseks võib kasutada ka ühe kimbuga sooloharja

Kui niit on silla alt läbi viidud, puhastatakse pingutatud hambaniidiga kõigepealt sillapea hambakrooni pinda, pöörates erilist tähelepanu, et hambakatt eemaldataks krooni servast. Ära unusta eemaldada hambakattu ka igemevaost.

Suurematest hambavahedest on tõhusaim katueemaldaja väikest pudeliharja meenutav hambavahehari või spetsiaalne kolmnurkse läbilõikega pehmest puust hambatikk. Süljes niisutatud tikku hõõrutakse igas hambavahes 4-6 korda

Küsi enda hambaarsti käest just Sulle sobivaim abivahend oma suuhügieeni eest hoolitsemiseks. Pea meeles, et bakteriladestustest puhtad hambad püsivad tervetena läbi elu.